Gjykata e Larte liroi Alban Trimin, ish-efektivin e policisë i vënë nën akuzë nga Prokuroria për shpërdorim detyre dhe fshehje të provave ne vrasjen e Elton Çiços, ngjarje e ndodhur ne maj të këtij viti në lokal “Deniro”. Nga arrest me burg, Gjykata vendoi të lerë deri ne përfundim të hetimeve ne arrest shtëpie Trimin. Sipas hetimeve të akuzës, ish-efektivi i policisë që mbrëmjen e ekzekutimit të Çiços ka qenë në shoqërinë e këtij të fundit, ka fshehur armën e viktimës. Alban Trimi ka mohuar diçka të tillë, por pamjet e kamerave të sigurisë hedhin poshtë pretendimet e tij.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *