Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka përshëndetur Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe Presidencën për  emërimin e gjyqtarit të nëntë në Gjykatën e Lartë.

 

Përmes një postimi në “Twitter”, diplomatja amerikane nënvizoi se duhe të vazhdojmë të ecim përpara, në mënyrë që Reforma në Drejtësi të japë më shumë rezultate dhe të qëndrojë në rrugën drejt saj.

 

“Gjyqtari i 9 -të është emëruar sot në Gjykatën e Lartë. Faleminderit edhe një herë Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Presidencës. Le të ecim përpara, hap pas hapi, në mënyrë që reforma në drejtësi të mund të sjellë më shumë rezultate dhe që Shqipëria të qëndrojnë në rrugën drejt BE-së,” shprehet më tej Yuri Kim.

One thought on “Gjykata e Lartë bëhet me 9 anëtarë, ambasadorja Kim: Të vazhdojmë të ecim përpara

  1. Populli SHqiptare historikisht ka patur,ka e do te kete ne mendje SHBA,ju ishit e jeni shpetimtarte e Kombit,pa mbeshtetjen rrezikoheshim te zhdukeshim si Komb.Miqesia afrimiteti juaj ndaje vendit tone po tregohet edhe ne ditet e sotme.Me ndihmen tuaj po na krijohen mundesite per reformat e medha,ne vecanti reforma ne drejtesi.Me reformen e drejtesise po jepet mundesia te largoje te korruptuarit,hajdutet e vrasesit qe deri me sote ishin te pa prekshem,nga te quajturit prokuror e gjykates,qe pjesa me malle e tyre ishin me nji kurs 6 mujor te plepat.Kjo loje piste u be nga plaku komunist barbare i vicidolit,me perkrahjen e lir floririt e tjerve si kta.Qedhimi i plakut,lirit nanos,lylit e se fundmi i edvin narkomanit kta te quajtur prokuror e gjyqtare tu sherbenin kapove te tyre qe ju dhane dore te lire,te mbroheshin kta si kapo,edhe kta vete te vidhnin e te plackitnin popullin fukara shqiptare.Pore fale Zotit e SHBA erdhi dita per funksionimin e reformes ne drejtsi,ndaje banditve te mesiperm e bandave te tyre.Ti largoje nga politika,tju marrin pasurite,parate e cdo gje qe ju kane plackite shqiptarve.Pase ktyre veprive ligjore kta vete do ti drejtohen vendit qe i pret,te paguajne per krimet deri ne nji.Urime Z Ambasadore e SHBA per ndihmen e madhe ndaje popullit tone,ju jemi mirenjohes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *