Ernest Gjoka e nisi më fitore aventurëne tij të rikthimit tek Kukësi.

Tekniku kryeqytetas udhëhoqi ekipin në fitoren minimale 1 me 0 në fushën e Lacit në javën e 28 të superiores. Golin vendimtar për verioret e shënoi Limaj, cka bën që Kukësi të mbajë me qetësi vendin e dytë në klasifikim.

Ndërkohe Kastrioti nuk di të ndalet. Skuadra krutane mundi 1 me 0 në duelin e mbijetesës Luftëtarin duke e bërën në fundin e klasifikimit edhe më të forte, mes këtyre dy ekipeve dhe Tiranës.

Golin e rëndësishëm të fitores për skuadrën e Devollit e shënoi sulmuesi Roxher në pjesën e parë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.