Një ushtar në repartin e Gjirokastrës ka humbur jetën, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur, si pasojë e një aksidenti automobilistik.
Aksidenti ndodhi rreth orës 07:00, në aksin rrugor Gjirokastër- Tepelenë, pranë Viroit. Mjeti tip “benz” u përplas me bordurën anësore të urës dhe përfundoi në pjesën e poshtme të rrugës.
Viktima është Blerim Bizhga nga Tepelena, ndërsa i plagosur ka mbetur Sokol Lushkaj 24 vjeç. Për shkak të plagëve të marra, i riu është nisur me helikopter drejt Spitalit Ushtarak në Tiranë. Sipas policisë, shpejtësia, errësira dhe mjegulla e dendur shkaktuan aksidentin.

 Gjirokastër, ushtari vdes në aksident  Gjirokastër, ushtari vdes në aksident  Gjirokastër, ushtari vdes në aksident  Gjirokastër, ushtari vdes në aksident  Gjirokastër, ushtari vdes në aksident  Gjirokastër, ushtari vdes në aksident  Gjirokastër, ushtari vdes në aksident  Gjirokastër, ushtari vdes në aksident

Leave a Reply

Your email address will not be published.