Një i ri është nisur me urgjencë me helikopter nga Gjirokastra drejt spitalit të Traumës në Tiranë pasi është plagosur me lëndë plasëse.

 

Sipas informacionit paraprak të policisë së Gjirokastrës, i riu me inicialet V.Ll., ishte duke ruajtur gjedhët në vendin e quajtur “Hani” (kullotë) Subash, kur është plagosur rëndë me lëndë plasëse.

 

Dyshohet se i riu ka qenë duke ecur dhe ka shkelur mbi lëndën plasëse por ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes.

 

Grupi hetimor ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *