Gjermania nuk njeh rivale ne grupin e saj eleminator te kupës së Botës.

Panzerat janë një ekip ndryshe dhe tërësisht I uritur me trajnerin e ri Hansi Flick

Viktima e radhës ishte Islanda që pësoi  4 gola në fushën e vet. Gnabri dhe Rudiger shënuan në pjesën e parë ndërsa goleaden e kompletoi në fraksionin e dytë Sane dhe Verner.

Gjermanet kanë 15 pikë në pesë ndeshje dhe janë një hap larg zyrtarizimit të biletes për në kupën e Botës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *