Gjermania ka fituar edhe ndeshjen e dytë të grupit përballë Hungarusë me rezultatin 2-0.

Goli i parë për “panzerat” u shënua nga Muisala në minutën e 22-të.

Ndërkohë, golin e dytë e shënoi Gundogan në minutën e 67-të.

Tashmë Gjermania është në krye të grupit A në kuotën e 6 pikëve.

Për të njëjtin grup, më vonë në mbrëmje do të luhet sfida mes Skocisë dhe Zvicrës. Helvetët janë në kuotën e 3 pikëve pas fitores ndaj Hungarisë. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *