Pasi nuk mundi te nxjerre asnjë deputet ne zgjedhjet e 25 qershorit, Gjergj Bojaxhi jep dorëheqjen si administrator i partisë SFIDA.  Lajmin e bëri të ditur vetë Bojaxhi, në një postim në faqen e tij në “Facebook”. Ai sqaron se: “Misioni ynë vijon dhe mbetet të mundim politikën e pazareve dhe militantizmit. Sfida sapo ka filluar”. Me tej, Bojaxhi shpreh bindjen se vetëm një shtet i drejtë është i fortë, dhe jo e kundërta. “Ndaj qëllimi si shoqëri – sipas tij – nuk duhet të jetë një shtet i fortë me të dobëtin, por i barabartë përpara ligjit mes të dobëtit dhe të fortit, mes të varfrit dhe të pasurit, mes politikanëve dhe qytetarëve”. Ndërkohë ai ka uruar edhe Edi Ramën për fitoren.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.