Me fjalë të ashpra ju drejtua edhe ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi. Në “Facebook”, ai e quajti Lleshajn “Gjeneral nën poture” që kërkoi të bëhej ministër në shkelje të Kushtetutës.

 

“Asnjë sekondë për të humbur me “Gjeneralin” nën poture. Si mund të bëjë moral për Kushtetutën një gënjeshtar që donte të hynte në shkelje të Kushtetutës me kamuflazh në zyrën e ministrit? Qetësohu “Gjenerali” nën poture: Rendin në 2 mars e garanton Presidenti bashkë me popullin!”

 

Më herët ishte Sandër Lleshaj ai i cili propozoi që tani të kornizohet me ligj institucioni i Presidentit. Ai tha se Policia e Shtetit në 2 mars do të hyjë në histori sepse do të garantojë rendin e një tubimi anti-qeveritar të kreut të shtetit. “Gjakrat” në politikë u rindezën pas ftesës së Metës për popullin që të dalë në rrugë në 2 mars për të shpartalluar, sipas tij, grushtin e shtetit.

One thought on ““Gjeneral nën poture”/ Blushi “i përvishet” Lleshajt: Rendin në 2 mars e garanton presidenti

  1. Faleminderit shoku yni i Partise Kumununisti yne president Po Mona ku do jete se duhet dhe ajo se me te shkurtra ja Ngref Shqipetareve qe kane rrespect por pse jo edhe ca Sex. Meta shoku yne i vjeter harroje Monen ,Ajo po ben Demokraten ajo shihet ne dyert e Botes Amerike dhe kudo gjendet , Hey ku fle mos pyet ti je politikan dhe qen i zoti nuk te ngrihet ,blej ca Viagra per te bere Sex ,me Qen e Qete Kopili Komunist me breke plazhi .Populli do prese qe te marre hesapin e Florinjeve or ty si Peng. Oh mos harro dhe kete debil qe ke afer ,qe duket si i gjymtuar nga Trute ,te pakten qesh nuk zgerdhihet si ty , eshte djale debil por jo nevrik ,MERRE DHE KTE HOMOSEXUAL SE DO TE DUHET ATJE KUR TE SHKOSH NE TE SEMES KOPIL BUSHTRE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *