Një 18-vjeçar shqiptar është gjetur i pajetë në Zvicër. Sipas informacioneve paraprake bëhet me dije se trupi i pajetë i të riut shqiptar është gjetur pranë një makine, në një pushimi pranë ne Basserdorf ZH.

 

Sipas mediave të huaja viktima është një 18-vjecar shqiptar, por ende nuk ka te dhëna për identitetin e tij.

 

Policia lokale beri me dije se trupi i pajete ndodhej në anën e djathtë të automjetit ne vendin e pasagjerit, ndërkohë qe dera ishte e hapur.  Automjeti ishte i markës Kia, ngjyra e zezë dhe me targa të Bernës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *