Një episod I pakëndshëm për futbollin është regjistruar në ndeshjen e futbollit mes të rinjëve të Olimpiakosit dhe Bajernit të Mynihut.

 

Në minutën e 84-t të ndeshjes të ndeshjes mes dy ekipeve U-19 huliganët e Olimpiakosit, pushtuan fushën me shkopa dhe materiale të forta nëpër duar dhe sulmuan tifozët miq të Bajernit.

 

Si pasojë e dhunës ndeshja u ndërpre ndërsa pamjet e ndara nga mediat greke tregojnë pasojat e sherrit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *