Shoqerohet me incidente koncerti i kengetarit te njohur Goran Bregovic ne festen e birrès në Korçë.

Gjate kohes qe artisti serb kishte dale ne skene, brenda ne radhen e qytetareve qe ndiqnin koncertin eshte hedhur gaz lotsjelles. Paniku dhe frika fillimisht kapi qytetaret, pastaj nje pjese e tyre shfaqen shqetesime. Femijet dhe grate madje u degjuan duke qare ndersa te tjere i kerkuan llogari policise per mungesen e kontrolleve qe i dhane mundesi personave te hidhnin gaz lotsjelles ne koncert.

Vizion Plus meson se jane shoqeruar ne polici 8 persona per kete ngjarje.

Nderkohe pas koncertit ka pasur serish perplasje mes nje grupi te rinjsh qe kundershtonin performancen e Bregovic ne Tirane si dhe policise.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *