Real Madrid ka luajtur kundër Alaves për javën e 35 të kampionatit spanjoll ku triumfoji në shifrat 2-0. Golat u shënuan nga Benzema në minutën e 11 nga pika e bardhë e penalltisë dhe Marco Asensio në fillimin e pjesës së dytë duke qetësuar trajnerin Zidane .


Ai që ka tërhequr vëmëndjen në media është uellsiani Gareth Bale. Ylli i Real Madrid është kapur nga kamerat e stadiumit në fundin e ndeshjes me maskën të vendosur në të gjithë fytyrën e tij. Tregohet qartë se Bale nuk interesohet më për ecurinë e Real Madrid. Zinedin Zidane ka kryer në këtë ndeshje 5 zëvëndësime dhe nuk ka preferuar të aktivizojë aspak Gareth Bale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *