Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia greke me akuzen e spiunazhit.

 

Televizioni kombetar ERT beri te ditur dy shqiptarë, të moshës 63 dhe 67 vjeç janë arrestuar mbrëmjen e së dielës teksa kishin hyrë në një zonë ushtarake në Stacionin Detar të Salamis.

 

Dy personat janë pikasur nga ushtarët të cilët i kanë dorëzuar në polici. 

 

Të arrestuarit që ishin në gjendje të dehur akuzohen për spiunazh.

Rastin po hetohet nga policia greke.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *