Basha iu përgjigj me një “JO” të prerë ftesës së Edi Ramës për bashkëpunim për të mirën e vendit dhe për një politike të re.

Kreu I PD gjatë një takimi electoral në Sarandë tha se Rama ka rrënuar vendin ne 8 vjet qeverisje me arrogancen dhe dështimet e tij dhe se nuk ka asnjë shans që ai të jetë më në qeveri pas 25 prillit.

“Nuk ka më kohë për Edi Ramën. Koha e tij ka mbaruar. Edhe Rama vete e ndjen etjen e shqiptarëve për ndryshim. Per kete arsye nuk ka asnj bashkepunim me Edi Ramen”, u shpreh mes të tjerash lideri I opozites.

Basha premtoi se me të ardhur ne krye te qeverisë, Shqiperisë do ti hapët drita jeshile për integrimin në BE.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *