Një aksident rrugor ne perëndim te Francës u ka marre jetën gjashte fëmijëve. Autobusi i shkollës, me te cilin udhëtonin u përplas me nje kamion, mëngjesin e kësaj te enjteje. Ngjarja e rende ndodhi ne qytetin Roshfor dhe ne autobus udhëtonin 17 nxënës. Tre prej tyre kane mbetur te plagosur nga aksidenti dhe janë transportuar ne spital. Shkaqet e përplasjes janë ende te paqarta, ndërsa kane nisur hetimet për ngjarjen. Një dite me pare, një tjetër autobus me nxënës shkolle doli nga rruga pranë kufirit me Zvicrën, duke shkaktuar vdekjen e dy fëmijëve.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *