Gjelat fituan 2 me 0 përballë Danimarkës. Një pjesë e parë pa shumë emocione dhe pse rastet nuk munguan për të dy ekipet ishte e vështirë të gjendej rruga drejt portës.

 

 

Gjelat ndezën motorrët në fraksionin e dytë ,ku në minutën e 61’ një koordinim mjaftë i mirë mes Theo-n dhe Mbappes dërgon topin në rrjetë. I menjëhershëm ishte reagimi i danezëve, ku Eriksen kroson topin për Kristensen i cili realizon golin e barazimit me kokë.

 

 

Ndërkohë që ylli i PSG shënoi avantazhin në minutën e 86’ me një super gol duke kryesuar grupinD.

 

 

Në orën 20.00 Argjentina do të përballet me Meksikën ku duhet me patjetër të marrë fitoren e parë në këtë Botëror.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *