Një autogol i Humels që në minuten e 20 i dha fitoren Frances kunder Gjermanise ne finalen e parakohshme te kampionatit europian.

“Gjelat” fituan 1 me 0 ne Mynih ne supersfiden e grupit F, grup ku tashme pas ndeshjeve te para jane ne krye bashke me Portugaline.

Duel i forte ne Allianz Arena ku megjithe deshiren e vendasve, diferenca ne kualitet shihet qartazi ne favor te francezeve sidomos fal klasit te Pogba, Kante dhe sidomos Mbappe. Ky i fundit madje shenon dy gola por ne te dyja rastet ne pozicion te parregullt e po ashtu pretendoi per nje penallti.

Gjermania u perpoq shume por edhe disa episode ne zonen franceze me shume ishin produkt i shpirtit gjerman sesa i lojes se rrjedhshme dhe bindese.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *