Franca është finalisja e parë për Kupën e Botës. “Gjelat” mposhtin Belgjikën 1 me 0, duke qenë tashmë një hap larg kupës.

 

Me një gol të realizuar nga Umtiti në minutën e 51’, Franca siguroi finalen në Botërorin e Rusia 2018.

 

Në një sfidë tërësisht europiane, ekipi francez arriti që të kalojë me sukses në finalen e madhe që do të luhet në Luzhniki.

 

Këtë të mërkurë do të luhet gjysmëfinalja e dytë midis Anglisë dhe Kroacisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *