Supersfida e cerekfinaleve te kupes se botes France vs Angli shkoi per “gjelat”.

 

Kampionet ne fuqi munden 2 me 1 “Tre Luanet” pas nje beteje te vertete dhe arriten te sigurojne kalimin ne gjysmefinale.

 

Te paret ishin francezet qe kaluan ne avantazh me ane te Tchuameni.

 

Per britaniket barazoi shifrat me penallti Harry Kane.

 

Mirepo per ti dhene serish avantazhin francezeve mendoi Giroud me koke.

 

Pak caste para fundit Anglia fitoi serish nje penallti e cila u mor persiper edhe nje here tjeter nga Kane.

 

Mirepo kete here kapiteni i anglezeve gaboi.

 

Tanime Franca ne gjysmefinale do te luaje kunder Marokut.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *