Dy artistë në Hamptons e kthyen fotografinë e arrestimit të Justin Timberlake në një vepër arti të frymëzuar nga Andy Warhol.

Dekoratori dhe piktori i ambienteve të brendshme Robert Lohman u bashkuan me shoqen e tij fotografe Mary Godfrey për të nxjerrë këtë vepër në kanavacë me foton që ylli nuk dëshiron ta mbajë mend. Brenda pak ditësh jo vetëm që ka arritur të tërheqë interesin e banorëve por është gati të shitet.

“Po zhduket nga raftet”, thotë krijuesi i saj, Robert Lohman. “Tani po punojmë fort për të përmbushur porositë që vijnë!”

Bëhet e ditur se këngëtarja është arrestuar nën akuzën e drejtimit të mjetit nën efektin e alkoolit në Sag Harbor të Nju Jorkut, mbrëmjen e së hënës, 17 qershor. Sipas dokumenteve të gjykatës, Timberlake e drejtoi makinën e tij përmes një tabele STOP pa u ndalur dhe oficeri deklaroi se ishte “i dehur”.

“Kur pashë për herë të parë imazhin e Timberlake, thashë: “Është ikonë”. Dhe ndjeva nevojën për ta zhvilluar atë”, tha krijuesi për Artnet News. “Gjeniu i Warhol ishte duke ditur se cilat imazhe mund të kapnin një moment në kohë, dhe fotografia e Justin-it më dukej se bënte pikërisht këtë. Mendova se ai e meritonte qasjen e Warhol dhe mendoj se do të pajtohej”, shtoi ai.

Portreti, i cili vjen në katër versione, titullohet “Tuesday Night Out Featuring Justin Timberlake” dhe po shitet në Galerinë Romany Kramoris në Sag Harbor për 520 dollarë. Ai ndodhet përballë hotelit amerikan, ku këngëtarja ka darkuar më herët natën e arrestimit.

“Njerëzit janë në radhë për të bërë foto nga dritarja. Ne marrim telefonata nga e gjithë bota, si dhe nga çdo shtet në SHBA”, tha pronari i galerisë. “Është një moment historik, një moment në kohë. Njerëzit identifikohen me Timberlake dhe në njëfarë kuptimi ndiejnë keqardhje për atë që ndodhi, ashtu si edhe unë”./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *