Dalin fotot e kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij grek, Kyriakos Mitsotakis. Darka e punës mes tyre filloi rreth orës 21:00 të mbrëmjes.

Kryeministri Rama ka udhëtoi këtë të martë drejt Athinës për të qënë pjesë e forumit të organizuar nga “The Economist”.

Mediat greke shkuanin se çështja e kufirit detar mes dy vendeve, do të jetë temë kryesore e diskutimit.

Po ashtu, të mërkurën, pritet që Rama të mbajë fjalën e tij gjatë punimeve të forumit, ku do të jenë të pranishëm edhe shumë liderë të tjerë.

Kujtojmë se gjatë fundjavës Rama zhvilloi një vizitë në Turqi, ku u takua me presidentin turk Tayp Erdogan.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *