Në pak minuta janë regjistruar dy aksidente në qarkun e Vlorës.

 

Në autostradën Fier-Vlorë, janë përplasur dy automjete dhe si shkak paraprakisht dyshohet prania e lagështirës në rrugë.

 

Deri tani mësohet se nga ky aksident janë shkaktuar vetëm dëme materiale, ndërsa nuk ka informacione për persona të plagosur. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po pun për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

 

Po në të njëjtin aks rrugor, një makinë ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanal.

 

Si pasojë e këtij aksidenti, kanë mbetur të plagosur dy persona, të cilët janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.