Ky që shihni në foto është Redjan Rraja, I arrestuar ditën e martë si një nga personat që dyshohet të ketë marre pjesë në atentatin ndaj Prokurorit Arjan Ndoja dhe dy personave të tjerë më 1 nëntor në Shkozet të Durrësit.

Vizion Plus siguroi foton e 34 vjecarit nga Fushe Kruja, personazh i njohur per policine pasi vec kesaj ngjarje ka qene i hetuar edhe ne vrasjen e Elton Cicos ne ish bllok vite me pare ku Redjan Rraja akuzohej se kishte fshehur pistoleten qe mbante viktima Çiço.

Ai u kap te marten nga policia pasi hetuesit kane gjetura prova te mjaftueshme qe implikojne Rrajen edhe ne atentatin ndaj prokurorit Ndoja te premten e kaluar ne Shkozet te Durresit ku u plagos rende shoferi i prokurorit, Andi Maloku dhe Aleksander Laho, personazh kontrovers qe njihet edhe me emrin Landi Muharremi dhe pseudonimin “Rrumi”, apo i forti i Sukthit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *