Vizion Plus ka siguruar foton e Mari Mukës, 42-vjeçari shqiptar që u ekzekutua në Gjermani 3 ditë më parë.

 

 

Mari Muka u qëllua pas koke me dy plumba, ndrësa ishte duke lëvizur me biçikletë.

 

 

Policia gjermane ka arrestuar si autor të dyshuar të vrasjes dy të rinj po nga Shqipëria, 20 dhe 26 vjeç.

 

 

Dy të rinjtë ishin të dy emra të njohur për policinë për lidhjet me trafikun e drogës. Edhe viktima, sipas hetuesve gjermanë, kishte precedent të mëparshëm në fushën e narkotikëve dhe vjedhjes.

 

 

Një letërporosi e ardhur nga Gjermania ka vënë në lëvizje edhe policinë shqiptare, e cila po heton në lidhje me të shkuarën e 42-vjeçarit nga Shijaku I cili rezulton të ishte edhe pronbari I një karburanti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *