Manchester City dhe Tottenham janë gati për betejen e madhe të kthimit të cerefikfinaleve të Uefa Champions League.

Skuadra e Guardioles duhet të përmbysë humbjen 1 me 0 në ndeshjen e parë dhe për këtë arsye trajneri spanjoll ka bërë edhe ndryshime në formacion.

Në mbrojtje luajnë Company dhe Mendy në raport me takimin e parë, kthehet titullar De Bruyne në mesfushë, e në krah nuk luan Mahrez por Bernardo Silva.

Në krahun tjetër Pochetino në mungesë të Harry Kane, ka spostuar autorin e golit të vetëm në takimin e parë Min Son në majë të sulmit të mbështetur nga treshja Delle Ali, Eriksen dhe Moura.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *