Uefa ka publikuar formacionet zyrtare të supersfides se finales se Champions League mes Manchester City dhe Chelsea.

Guardiola ka befasuar duke aktivizuar katër lojtarë në fazën offensive dhe duke hequr dorë nga një mesfushorë qëndre.

Stërling ka fituar balotazhin me Rodrin duke iu bashkëngjitur De Brojnes, Foden dhe Mahrezit në sulm.

Në të majtë të mbrojtjes do të luajë Zinchenko dhe jo mendy.

Ndërkohë tek Chelsea Haverzt dhe Mount do të mbështesin Verner, ndërsa në stol janë Pulisic dhe Zijek.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *