Nga Spanja lëshojnë një lajm që mund të jetë  një bombe e vërtete ne merkaton e trajnereve.

 

“ Florentino Perez ka zgjedhur teknikun Allegri për të ardhmen”.

 

Ky është konfirmimi që vjen nga “”El Chiringuito Tv”,program televiziv i afërt me zhvillimet që ndodhin në klubin madrilen.

 

Mesa duket pas përgjigjes negative në verën e vitit të kaluar që Allegri I ktheu kampioneve të Europës, Perez vazhdon të jetë I fiksuar pas njeriut që drejton Juventusin dhe ka ndërmend që të nisë një tjetër offensive për ta bindur.

 

 

 

Të njejtin lajm e bën të ditur edhe e përditshmja “ Ok Diario” e cila shton se dëshira e Perez për të marrë Allegrin është aq e madhe saqë është hequr dorë edhe nga Pochettino.

 

Duhet thënë që Allegrit i mbaron kontrataë 2020 me Juventusin dhe nëse arrin të fitojë championsin këtë sezon me  bardhezinjte nuk do të ketë më asnjë motiv për ta cuar deri në fund kontratën me skuadrën e madhe italiane.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.