Flamurtari ka arritur një fitore te madhe në javen e 28 te superiores duke mundur Kukësin me rezultatin 2 me 1.

Verioret luanin si ekip prites në “Elbasan Arena” por vlonjatet korrën një fitore te madhe falë dy golave të shkelqyer të shënuar nga Sukaj dhe Musta.

Goli I Rexhinaldos rindezi shpresat e skuadrës së Ernest Gjokës por pa mundur dot të shmangin humbjen.

Falë kësaj fitorejeve Flamurtari konfirmohet kandidat dhe favorit për të qënë në kupat e Europës pasi ka 47 pike, vetem nje me pak sesa Kukesi I vendit te dyte ndërsa I ka bërë edhe një nder Partizanit I cili pas gafes se verioreve është shumë pranë fitimit të titullit kampion.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *