Teksa ndodhet në Maldive për muaj mjalti pas kurorëzimit të dashurisë me Fisnik Sylën, këngëtarja Fjolla Morina është dënuar me 6 vite burg në mungesë.

 

Ajo prej më shumë se një muaji është në kërkim pasi theu masën e sigurisë “Arrest shtëpie”. Avokatja e saj tha se do të ankimojë vendimin.

 

“Do ta ankimojnë. Fjolla Morina ka pasur vetëm një armë, ka qenë aksidentalisht në çantën e saj dhe do ta ankimojmë në Apel.”

 

Fjolla Morina u arrestua pasi u kap me dy pistoleta në çantë gjatë tentativës për të kaluar kufirin drejt Shqipërisë nga Dogana e Morinës.

 

One thought on “Fjolla Morina dënohet me 6 vite burg

 1. SI FJOLLA MORINA DENOHET ME 6 VITE BURG! PINJOLLA HEROINA KRENOHET ME
  6 MITE FURK, MURG!! NJË NGJARJE E VËRTETË, TEK PRIJE NGJARJE QE OR, PËRJETË!
  KOHË LUFTË,KUR QIFTI AZEM E SHOTA GALICA LUFTUAN EDHE ÇLIRUAN EDHE E
  KRIJUAN ARBËRINË E VOGËL,SI SHTET MBI SHTET,ISH RUSO SERBO JUGOSDLLAVE;
  NJË MAJOR POLICIE,SERB KRIMINEL,KISHTE ZENË CA LUFTARË AZEM E SHOTË GALI-
  CËS NË BURG TË MITROVICËS;DHE, KËRKONTE O TENTONTE TA ZINTE EDHE KRYE-
  LEGJENDËN ÇLIRIMTARË MBARË SHQIPTARË,DRENCARE,AZEM E SHOTE GALICËN; A,
  NJË MBRËMJE KUR AZEMI ISHTE KOTUR NË KLLAPI GJUMI, VETË KRYLEGJENDA OUH
  SHOTE GALICA,ME CA LUFTËTARË ÇLIRIMTARË,SHKON MU NË BURGUN E MITROV-
  ICËS,NXEN EDHE E VRET MAJORIN ÇETNIK SERB DHE,I LIRON LUFTËTARËT MU NGA
  BURGU; KUR U KTHYE AZEMI PO E QORTON: PSE MOJ SHOTË,NUK NA BERË ZË E
  TË KISHIM SHKUAR BASHKË POR, U BEMË MERAK SE PAK U VONUAT!” SHOTA PO
  IA KTHEN PËRGJEGJËN: KOMANDANT KRYLEGJENDAR O,AZEM GALICA; QË TI ISHE I
  KLLAPITUR NË GJUM DHE,NA U DHIMBTE ME TË ZGJUAR; SHKUAM M’E PROVUAR
  A MUNDEMI ME I LIRUAR DHE ME VRA MAJORIN TERRORIST SERBË, O,QE PËR FAT
  NE E LIKUIDAM ÇETNIKUN FASHIST SERB DHE,I LIRUAM BASHKLUFTËTARËT OREE,
  ÇLIRIMZTARËT TANË!!” TË LUMT MOJ KRYLEGJENDË SHOTE GALICES; NA ZBARDHE
  FYTYRËN TERË GALICËS, TERË ÇIÇAVICËS DHE,TERË DRENICËS OUUU, ANËMBANË
  TERË SHQIPTRAISË,QË SHKRIPKAVRRISË!!. TË FALA NGA MANI,USA.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *