Atalanta-Real Madrid dhe Gladbah – Manchester City ishin dy përballjet e vlefshme që u luajtën sot.

Real Madrid ka fituar me rezultatin 1 me 0 në sfidën ndaj  Atalanta. Goli që ka zhbllokuar ndeshjen dhe i ka dhënë fitore madrilenëve ka ardhur nga distanca me Mendy, në minutën e e 85-të të ndeshjes. Francezi ka shfrytëzuar pasimin e Modric.

Nga ana tjetër, skuadra e Manchester City ka mundur 0-2 gjermanët e Gladbah në “Pushkash Arena”.

Manchester City ka shënuar ndaj Gladbach në minutën e 29-të. Autori i golit ishte futbollit portugez Bernardo Silva, i cili mori një top perfekt nga Joao Cancelo.

Ndeshjet u transmetuan ekskluzivisht në platformën Tring.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *