Luhet sot në mbrëmje finalja e madhe e Ligës së Kampioneve, ku përballen Bayern Munchen dhe PSG.

Takimi luhet në Lisbonë të Portugalisë në orën, 21:00 dhe do të transmetohet në Tring dhe Vizion Plus.

Bayern Mynih shihet favorit në këtë finale pasi shkatërroi Barcelonën me rezultatin 8-2, ku gjithashtu është mësuar me të tilla finale pasi deri më tani ka luajtur plot 10-të nga të cilat 5 i ka fituar dhe po aq i ka humbur.

Trajneri i bavarezëve Hansi Flick thotë se francezët janë një skuadër e madhe dhe sqaron:

”Kanë lojtarë të shpejtë dhe ne do e organizojmë mirë mbrojtjen. Ne e dimë forcën tonë dhe do t’i vëmë kundërshtarët nën presion”.

Sa i përket formacionit, Flick e ka një dilemë.

Mbrojtësi Pavard është gati dhe luan për një vend në formacion me Thiagon.

Nëse Pavard luan në krahun e djathtë të mbrojtjes atëherë Kimich zhvendoset në mesfushë.

Formacioni i mundshëm i gjermanëve:

BAYERN (4-2-3-1) Neuer; Kimmich, Boateng, Alaba, Davies; Goretzka, Alcantara; Gnabry, Müller, Perisic; Lewandoëski.

Leave a Reply

Your email address will not be published.