Finale e parakohshme ne Vicente Kalderon, per nje tjeter mbrëmje emocionuese te Uefa Champions League. Bajerni i Karlo Ancelotit sfidon Atletikon e Madridit ne nje test te pare te vërtete përballe nje kundërshtari shume te organizuar, me lojtare me kualitetet dhe nje trajner nga me te mirët e futbollit modern. I vetmi problem per teknikun italian Duglas Kosta, i cili është ne dyshim për kete ndeshje. Ne kampin kundërshtar Diego Simeone ka konfirmuar Fernando Torres qe nga minuta e pare e kësaj sfide. Nje tjetër ndeshje e rendishme pritet te jete ajo ne Monchegladbah mes Borusias vendase dhe Barcelones, takim i cili do te transmetohet drejtpërdrejt dhe ekskluzivisht ne Vizion Plus. Mungesa e madhe është Lionel Mesi, i cili do te zëvendësohet nga Arda Turan. Manchester City i cili nuk njeh humbje qe kur Guardiola ka ardhur ne krye përballet ne derbin britanik ne Gllasgou kundër Selltik. Mungesa e madhe De Brojne, por pritet te debutoje ne kete ndeshje talenti gjerman Sane. Ashtu si ne finalet e europianit do te kemi nje tjetër perballje mes vëllezërve Xhaka, por jo ne nivel kombëtaresh. Arsenali sfidon Bazel ne Emirates, Graniti kundër Taulantit nje tjetër emocion te cilët shqiptaret do te kenë mundesi ta ndjekin drejtpërdrejt dhe ekskluzivisht ne platformën Tring. Ne takimet e tjera Napoli ndaj Benfikes kërkon fitoren e dyte per te çimentuar kreun e grupit B. Paris Sg i shume problemeve udhëton drejt bullgarisë kundër Ludogorec, Beshiktash pret ne shtëpi Dinamon e Kievit,  ndërsa Rostov sfidon Psv Eindhoven. Nje tjetër mbrëmje magjike kampionesh ne Tring dhe Vizion Plus per te mos u humbur.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *