Subscribe

Mediat në Kosovë zbardhen emrat e viktimava nga masakra e kësaj të marten në Gjilan.

Valdete Bllaca 45 vjece ish efektive e policisë në Gjilan, kohet e fundit pjesë e stafit civil të këtij stacioni policie vrau me armë frreth orës 13:00 dy prindërit e saj dhe dy vellezerit e më pas qëlloi edhe veten.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen “Bojanina”.

Viktima mbetën  dy prinderit e autres së masakres Zeqir Bllaca, 70 vjeçar dhe Hanife Bllaca 66 vjeçare. Po ashtu gjeten vdekjen edhe dy vëllezerit e saj Blerim Bllaca 43 vjeçar, Fisnik Bllaca 34 vjeçar.

Trupat e viktimave u dërguan në Institutin e Mjekësisë Ligjore, në Prishtinë.

Ndrëkohe ende nuk dihen arsyet që cuan 45 vjecaren të vrasë të gjithë familjaret e vet teksa nuk përjashtohen problemet mendore të femrës.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *