Federata Gjermane i zgjat kontratën Nagelsmanit!

Gjermania ka arritur të siguroi 2 fitore në 2 takime gjatë këtij Kampionati Europian, teksa siguron kualifikimin për raundin me eliminim direkt.

Pikërisht nga këto rezultate pozitive, Federata Gjermane e Futbollit ka menduar t’i zgjas kontratën trajnerit të tyre, Julian Nagelsmanit.

Kontrata do të jetë e vlefshme deri në përfundim të Botërorit 2026 dhe zyrtarizimi do të publikohet ditët në vijim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *