Subscribe

Skuadra e Vllaznise vijon fazën përgatitore ne Ulqin, ne pritje te fillimit te kampionatit, ndërkohe kuqeblute janë kthyer ne kantier me afrimet dhe lojtareve. Duket se dy lojtaret serb Jaksic dhe Rovcanin, nuk ka bindur stafin drejtues, ndërsa blerja me e re është ajo e mbrojtësit Endri Vrapi. Pas barazimit me Besëlidhjen, kuqeblute nen drejtimin e trajnerit te ri Armando Cungu, kane arritur edhe fitoren e pare ne miqësore ajo ndaj Decicit te Tuzit me rezultatin 2-0. Vllaznia do të qëndrojë deri të mërkurën në Ulqin dhe më pas do të kthehet në Shkodër, për t’i dhënë dorën e fundit përgatitjeve për ndeshjen e së dielës ndaj Skënderbeut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *