Rumania dhe Holanda do të zbresin në fushë për më pak se 50 minuta për të përcaktuar skuadrën e radhës që do të kalojë në çerekfinale.

Dy skuadrat kanë bërë publike formacionet e tyre zyrtare.

Në të dyja kampet shihen ndryshime të vogla. Trajneri rumun i ka besuar fanelën e titullarit nga minuta e parë Ianis Hagit, djalit të legjendës europiane të futbollit George Hagi.

Formacionet e plota:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *