Ne përfundim te raundit te 1/8-ve te kampionatit europian prestigjiozja franceze “Lequipe” shpalli formacionin me te mire ne ketë tur.  Pa dyshim qe Italia ka vendin kryesor pas atij rezultati fantastik 2-0, duke nxjerre jashtë loje kampionet ne fuqi te Spanjës. Formacioni me i mire përbehet nga portieri legjendar Bufon. Ne mbrojtje janë italiani De Shiljo, gjermani Boating, Ragnar Sigurdson autor i nje goli per Islandën dhe i nje loje fantastike ndaj Anglisë dhe kroati Srna. Ne mesfushe “Lequipe” vlerësoi edhe Gylfi Sigurdson, belgun Vitsel, ndërsa prapa krahëve te italianit Pelle u rreshtuan gjermani Draxler, idhulli i organizatoreve Grizman dhe emblema e skuadrës belge Hazard. Trajneri me i mire është versuar Antonio  Konte. Ndërkohe deri ne këto momente çmimin lojtari me i mire i turneut sipas “Lequipe” e meriton kroati Ivan Perisic i ndjekur nga Eden Hazard dhe Gareth Bale.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *