Pas tre sezoneve tek Atalanta, Etrit Berisha është larguar nga ekipi bergamask.

 

Portieri i Kombëtares shqiptare për sezonin e ardhshëm do të jetë pjesë e ekipit të SPAL. Ai është transferuar në formë huazimi me të drejtë blerje nga SPAL në fund të sezonit.

 

Shkak I largimit të Berishës nga Atalanta është bërë pozicioni titullarit. Portieri shqiptar nuk ishte në listën e Gasperinit dhe për këtë gjë ka zgjedhur ekipin e SPAL, i cili i ka premtuar rolin e titullarit për sezonin e ardhshëm.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *