Portieri i kombëtares shqiptarë Etrit Berisha largohet nga Atalanta.

 

Sipas asaj që bën të ditur “Sky Sport” në Itali, gardiani shqiptar do të luajë për SPAL po në Serinë A.

 

Berisha ka gjetur akordin me këtë skuadër ku do të jetë titullar I padiskutueshëm. Ai do ti kryeje vizitat mjekësore ditën e enjte.

 

Portieri kuqezi nuk kaloi një sezon shumë të mirë tek Atalanta pasi herë luajti si titullar e herë qëndroi në stol.

 

SPAL është ekipi I trete me të cilin Berisha do të luajë në Serine A, pas Lazios dhe Atalantës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *