I dërguari i SHBA Gabriel Escobar ka mbërritur pak minuta më parë në Kryeministri për tu takuar me kryeministin Edi Rama.

 

Më herët, Escobar u takua me kreun e PD Lulzim Basha, ku dha mbështetjen e tij për luftën ndaj korrupsionit dhe forcimin e marrëdhënieve dypalëshme.

 

Më pas, i dërguari i SHBA zhvilloi edhe një takim me ministren e Jashtme Olta Xhaçka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *