Sot ( e diel) parashikohet një përmirësim i lehtë dhe gradual i kushteve meteorologjike.

Moti nis i vranët e reshje shiu të herëpashershme me intensitet deri mesatar, në relievet malore reshje dëbore.

Gradualisht reshjet e shiut humbasin intensitet dhe terren duke mbetur prezente vetëm në zonën veriore.

Gjatë momentin të zhvillimit të vranësirave pritet erë e fortë në formën e tufanit dhe shpejtësi deri në 25m/s nga kuadrati i jugut.

Intensiteti i erës bie dhe shpejtësi maksimale deri në 15m/s si dhe drejtim nga kuadrati i veriut.

Leave a Reply

Your email address will not be published.