Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan, ka uruar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, për fitoren e zgjedhjeve elektorale të së dielës.

 

“Përgëzime për fitoren spektakolare. Kjo fitore forcon marrëdhëniet tona”, shkruan Erdogan në mesazhin e tij.

 

Partia Socialiste e Shqipërisë mori 74 mandate në zgjedhjet e 25 qershorit, PD, 43, LSI 19, PDIU 3 dhe PSD 1 mandat.

Leave a Reply

Your email address will not be published.