Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!

Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe transmetuar ekskluzivisht në Vizion Plus.

24-vjeçarja e cila ka vite që është pjesë e botës së modelingut dhe e diplomuar ne Art Design, mundi konkurencën e dy vajzave të tjera që zunë vendin e dytë dhe të tretë. Ajo do te perfaqesoje Shqiperine ne edicionin e 72-të te Miss Universe, që këtë vit do të mbahet në El Salvador. Ndërkohe qe Kosova do te prezantohet ne kete event me Abesa Rrahmani, e cila u kurorezua ne mbremjen e djeshme si Miss Universe Kosova 2023.

Spektakli i madh I bukurise ishte një show i vërtete me shumë surpriza dhe të ftuar VIP që e bënë edhe më të paharruar këtë mbrëmje të vecantë të bukurisë shqiptare.

One thought on “Endi Demneri vajza më e bukur shqiptare; Miss Universe Albania & Kosova dhuron emocione të forta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *