Instagrami është aktualisht rrjeti social më I përdorur nga personazhet e showbizz në Shqipëri dhe botë.

 

Këngëtarët dhe artistet në tërësi shfrytëzojnë hapësirat dhe lehtësitë që ofron instagram përf të komunikuar me fansat nëpërmjet postimit të shpeshte të fotove dhe videove.

 

E në këtë mënyrë ndoshta edhe tërthortazi ata janë në garë me njeri-tjetrin se kush grumbullon më shumë pas vetes ndjekës.

 

Në Shqipëri “mbretëresha” e instagramit është këngëtarja Enca e cila ka 1 milion e 976 mije e 676 followers.

 

 

Enca Haxhiu herfë pas herë poston foto provocative në faqen e saj.

 

Jo vetëm kaq por Enca është e distancuar ndjeshëm nga Luana Vjollca e vendit të dytë e cila ka afro 60 mijë ndjekës më pak.

 

 

Pas Luanës vjec Era Istrefi ndërkohë që nga meshkujt më I ndjekuri në Instagram është këngëtari shumë I dashur I të rinjve, Noizy.

 

Pas tij rënditen Xhensila Myrtezaj, Elvana Gjata, Aurela Hoxha, Dafina Zeqiri, Ermaq Mamaqi, Armina Mevlani dhe Marina Vjollca.

 

 

 

Të 11 personazhet e mësiperm I kalojnë 1 milion ndjekës në Instagram.

 

Renditja:

 

 1. ENCA      1 976 676
 2. LUANA      1 387 960
 3. ERA ISTREFI   1 373 040
 4. NOIZY OTR     1 308 427
 5. XHENSILA MYRTEZAJ      1 229 838
 6. ELVANA GJATA       1 193 048
 7. AURELA HOXHA      1 134 044
 8. DAFINA           1 091 826
 9. ERMAL MAMAQI       1 054 516
 10. ARMINA MEVLANI        1 031 163
 11. MARINA VJOLLCA     1 004 598

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *