Subscribe

Policia ka ndaluar autorin e dyshuar për vendosjen e lëndës shpërthyese në shtëpinë e Armand Dukës.

 

I dyshuari me iniciale A. H. është banues në Durres jetonte në lagjen e Dukës.

Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:10.  Në momentin që ka shpërthyer tritoli në banesë ka qenë djali dhe bashkëshortja e kreut të FSHF-së.

 

Në një tjetër prononcim për mediat, Duka tha se ke ka marrë edhe mesazhe kërcënuese vetëm pak ditë më parë. Para kamerave, ai tregoi dhe përmbajtjen e mesazhit ku kërkohej tërheqja e kreut të FSHF-së nga gara për një mandate të gjashtë, ndryshe do të përballet me 60 plumba.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.