Një aksident me pasoja fatale ka ndodhur këtë pasdite në Durrës, në Hamallaj.

Një 16-vjeçar ka ndërruar jetë në spital, teksa si.pasojë e përplasjes është dëmtuar edhe shtetasi E.K.

Policia ka ndaluar të dy drejtuesit e mjeteve, teksa nga të dhënat e para mësohet se automjeti tip “Wolswagen”, ku ndodhej 16-vjeçari, ka bërë një manovër të gabuar.

“Rreth orës 15:40, në Hamallaj Durrës, automjeti me drejtues shtetasin O. M., 25 vjeç, është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin E. K., 20 vjeç.

Si pasojë e përplasjes është dëmtuar shtetasi E.K, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve dhe ka humbur jetën në spital pasagjeri shtetasi Alban Hasrama, 16 vjeç, që ndodhej në automjetin që drejtonte shtetasi E. K.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave dhe shkakut të aksidentit”, njofton policia.

/vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *