Fejesa pa dëshirën e saj dhe konfliktet e vazhdueshme në familje kanë shtyrë 19-vjeçaren, Hygerta Meta, të inskenojë vrasjen e të atit dhe të tentojë zhdukjen e provave. Policia njofton se e reja ka vrarë me armë zjarri të atin, Pëllumb Meta e më pas e ka varrosur në oborrin e banesës.

Vetëm 10 ditë pas denoncimit si i zhdukur nga familjarët, policia ka mundur të zbardhë ngjarjen, ku ka gjetur edhe trupin e pa jetë të viktimës.

Lexo edhe :

Related Posts

19-vjeçarja është arrestuar dhe akuzohet për veprën penale “Vrasja për shkak të marrëdhënieve familjare”.

“Gjithashtu, nga hetimet dyshohet se autore e vrasjes së 50-vjeçarit është vajza e tij, shtetasja H. M., 19 vjeçe, e cila është arrestuar për veprën penale “Vrasja për shkak të marrëdhënieve familjare”.  

Shtetasja H. M. ka deklaruar se motivi i vrasjes ka qenë nxitja prej babait, për t’u fejuar pa dëshirën e saj, si dhe konfliktet familjare që kanë patur”, njofton policia.

Policia po punon për të zbardhur të tjera detaje nga ngjarja e rëndë./vizionplus.tv/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *