Subscribe

Tre persona janë shpallur në kërkim nga autoritetet, pas plagosjes së ndodhur të shtunën në zyrën elektorale të PD në Kavajë.

 

Shtetasit Markel Shtylla, Dorian Troplini dhe Ndriçim Jonuzi kërkohen për plagosjen e Bledar Okshtunit, i cili mori një plumb në këmbë.

 

Ndriçim Jonuzi, që ndryshe njihet edhe si Ndriçim Tahiri, akuzohet se është autor i plagosjes, ndërsa dy të tjerët se kanë bashkëpunuar a kanë dijeni për ngjarjen.

 

Ndricim Jonuzi është një person me precedentë penalë, i dënuar në 2014 me 8 vite burg për vrasje me dashje.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *