Dështimi I madh në Champions League e ka detyruar Juventusin të shkarkojë trajnerin Mauricio Sarri.

Lajmi u bë I ditur nëpërmjet një komunikate zyrtare të lëshuar nga klubi bardhezi.

“Juventus komunikon se Mauricio Sarri është liruar nga detyra si trajner I skuadrës së parë. Shoqëria bardhezi dehsiron të falenderojë teknikun që shkroi një histori të re në klubin bardhezi me fitoren e nënte radhazi të kampionatit Italian, thuhet mes të tjerash në njoftimin e klubit të madh Italian.

Eleminimi nga Lioni në 1/8 e Champions League, marrëdhenia jon e mirë me disa lojtarë dhe disa vendime teknike që nuk u pëlqyen nga drejtuesit e klubit, ishin komponente që cuan në vendimin për largimine Sarrit.

Tashmë Presidenti Anjeli po merr kohen e duhur për të mos gabuar në zgjedhjen e radhës .

Më të lakuarit për postin e trajnerit të ri janë Simone Inzaghi, trajneri actual I Lacios, Zinedine Zidanë trrajner I realit por ish futbollit bardhezi si dhe në mënyrë surpr4izre Roberto Mancini, trajneri I përfaqësues Italiane.

Më poshtë në listë, Pocetino, Alegri dhe Paulo Souza. Ndonese surpriza e oreve te fundit duket se eshte Andrea Pirlo, njeriu qe ishte projektuar per te drejtuar ekipin e dyte te Juventusit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *